V Galerii Bernarda Bolzana v Těchobuzi proběhne od prvního června první výstava po karanténě. Skupina 2. nástupiště 2. kolej zastoupená Tomášem Hájkem a Miroslavem Janošíkem představí výběr z tvorby. Řezby, fotografie, objekty a tisky budou na ploše tří sálů sdruženy do několika tematických okruhů, kterým se skupina věnuje. 

 

V přízemí výstava začíná tématem přírody a krajiny. Fotografie přírody je vděčné téma, které bude doplněno několika tematickými řezbami. Druhé téma sálu v přízemí – matematika – skupina vytvořila speciálně pro Bolzanovu galerii a lze do něj vejít ze sekce příroda skrze průchozí krychli. 

 

V první místnosti patra si návštěvník může prohlédnout práce s duchovní tematikou včetně sochy svatého Václava požehnané arcibiskupem Dukou při loňských svatováclavských slavnostech v Praze. Dalším tematickým okruhem bude portrét, včetně dvojportrétu J. Hanzelky a M. Zikmunda z jednoho dubového kmene.

 

V posledním sále patra budou prezentovány abstraktní práce obou autorů. Velkoformátové fotografie M. Janošíka vznikaly v průběhu posledního roku a spolu s objekty T. Hájka patří k základním tématům, kterým se skupina věnuje.

 

Sál uzavře instalace k poctě českých nemocnic, jejíž součástí budou unikátní fotografie laboratorních přístrojů M. Janošíka a socha Vakcína z lípy padlé letos v březnu a vytvořené v průběhu karantény.

 

Předpokládáme, že výstava bude vhodným zakončením období izolace a bude všem návštěvníkům rozptýlením v nelehké době. Výstavu bude možné navštívit do konce června. 

 

Výstava se koná v Galerii Bernarda Bolzana v Těchobuzi, obci na rozhraní Vysočiny a Jihočeského kraje přibližně 30 km severovýchodně od Tábora nebo severozápadně od Pelhřimova.

 

Otevírací hodiny galerie:

pondělí 9–13 h a 13.30–17 h

úterý, středa, čtvrtek 9–13 h

pátek 9–13 h a 13.30–17 h

sobota, neděle, svátky 13–17 h