Projekt skupiny the Q rators je zejména hlasitým protestem proti válce mezi Ukrajinou a Ruskem. Hlavním smyslem je ukázat, že míruplná spolupráce je možná a jednota v tvorbě může být tou jedinou rozumnou reakcí na současnou politickou situaci. Což otevírá mnohem širší reflexi umělců z post-sovětských zemí, jelikož pocházejí z podobné historické situace.

Svetlana Spirina svou performancí Identification piece / Identification si pokládá otázku národnostní identity, co pro ni znamená být Ruskou. Její práce je pojímána jako vnitřní emigrace do „Ruska“, ale nikoli do politického „Ruska“, a to nikoli válkou, ale něčím mnohem hlubším a věčným, jako je dřevo.

Obedient bodies akce Genye Loginové a Alexeye Markina tematizuje mnohoznačnost pojmu země. Co udělá válka s terénem? Vyplňuje jej mnoha částmi těl, objekty, úkryty a minami. Ale doopravdy chceme jeden druhého navzájem zabíjet nebo jsme jen součástí nejvybranějších politických strategií, které z nás vytvářejí, jak říká Foucault, „poslušná těla“?

Irina Kudryna projektem komparuje nesmyslnost byrokratické rutiny při vyřizování povolení pobytu s aktem fyzického překročení hranic, které se zdá snadné a nic neznamenající. Ivan Orlenko přetváří soudobé dějiny Ukrajiny v umění tím, že používá čas jako jeden z klíčových elementů své performance. Poslední performerka Anna Tretyakova předvede dílo s názvem Žít inspirované příhodou viděnou jejím přítelem. Starý muž, který se snažil prodat svou zlatou rybičku ve vybombardovaném a zničeném Louthansku, jako lekce odvahy stále žít.

Pražská akce v galerii Tranzitdisplay je součástí širšího projektu, který proběhne v Paříži a Kyjevu. Český projekt organizuje Eva Skopalová, Anna Ten a Nataliia Tseluba.