Projekt TALKS Tina Kukielski: Jak vypadá umění v muzeu (Carnegie International a museum budoucnosti)
tranzitdisplay a Curators & Critics Program:
Přednáška a diskuze s americkou kurátorkou Tinou Kukielski o museu ve 21. století.
Co nejméně a co nejvíce může muzeum udělat? Carnegie International, založená v roce 1896 pittsburským průmyslníkem Andrewem Carnegie, je nejstarší mezinárodní přehlídkou současného umění v severní Americe a jednou z mála, která se odehrává na půdě muzea.
Tina Kukielski je nezávislou americkou kurátorkou a podílela se na přípravě mezinárodní výstavy současného umění Carnegie International 2013, kdy působila jako kurátorka Hillman Photography Initiative v Carnegie Museum of Art v Pittsburghu. V roce 2013 byla rovněž kurátorkou retrospektivní výstavy Masters Cory Arcangela.
V letech 2007 – 2011 působila jako asistující kurátorka ve Whitney Museum of American Art v New Yorku, kde spoluorganizovala sérii projektů s umělci jako například Sadie Benning, Corin Hewitt, Omer Fast, Taryn Simon a Sara VanDerBeek. Souběžně pracovala na několika výstavách o fotografii – A Few Frames: Photography and the Contact Sheet (2009), Resistance Is… (2007) a The New City: Sub/urbia in Recent Photography (2005).
Publikovala texty v katalozích výstav *William Eggleston: Democratic Camera, Photography and Video, 1958–2008* (2008), Taryn Simon: An American Index of the Hidden and Unfamiliar (2008) a Gordon Matta-Clark: You Are the Measure (2007).
V současnosti přispívá také do časopisů Mousse a The Exhibitionist.
Pobyt kurátorky Tiny Kukielski je podpořen US Embassy v Praze.