18:00 – 21:00

Vedle známých tváří rezidenčního programu Tomáše Moravce a Matěje Al Aliho, Veroniky Landy a Viktora Valáška s radostí představujeme japonského rezidenta Junichira Ishiiho.

Svým site-specific pohledem se Junichiro dívá na obnažené prvky kultury. Nepracuje vždy stejnou metodou, ale z každé jedinečné kulturní situace vytváří symbolickou formu, se kterou pak dále pracuje jako s místně – specifickým dílem. Jedná se o jakousi zvláštní a netradiční interpretaci neobyčejných prožitků. Místní specifičnost tak pro něj neznamená jenom protipozici vůči white cube prostorům, ale zejména zájem o lokální kulturní kontext.

Vstup zdarma

REZIDENČNÍ PROGRAM MEETFACTORY

Cílem rezidenčního centra MeetFactory je podpora a rozvoj současného umění se zaměřením především na mezinárodní spolupráci. Chceme představovat českou uměleckou scénu zahraničním umělcům a zároveň zahraniční tvorbu zde v České republice. Jedinečnost MeetFactory, která spojuje pod jednou střechou divadlo, film, hudbu a galerii, umožňuje rezidentům prožívat pobyt plnými doušky. Zároveň mohou umělci vytvářet svou práci přímo na míru prostoru, v němž bude prezentována.

MeetFactory v současnosti podporuje zahraniční umělce v rámci těchto programů:

Mondriaan Fonds (BKVB Fund) výzva – podporuje Mondriaan Fonds
Americká výzva – podporuje velvyslanectví Spojených států amerických
Holandská výzva – podporuje ambasáda Nizozemského království a Rijksakademie
Německá výzva – podporuje Goethe Institut Prag, Česko německý fond budoucnosti a Bethanien
Visegrádská výzva – podporuje Visegrad Fund
Všechny výzvy jsou rovněž podpořeny Magistrátem hlavního města Prahy a Ministerstvem kultury ČR.

V čele programu rezidenčního centra stojí umělecká rada MeetFactory, která rozhoduje o strategickém směřování rezidencí a přijímá umělce. V současnosti tvoří uměleckou radu MeetFactory David Černý, Tomáš Pospiszyl, Karina Kottová a Jan Vitvar.