Vanitas, 2021 — 4 cm, Ø 55 cm — tavené sklo ve formě — foto: Jaroslav Kvíz

S radostí vás zveme na vernisáž nové výstavy Martina Hlubučka “Řeč tvarů” v Galerii Kuzebauch, která se uskuteční dne 23. listopadu v 18:00. 

V tvorbě Martina Hlubučka minimalistický výtvarný názor, geometrické prostředky, osobitý rukopis a snaha o harmonickou vyváženost formy je podporována mimořádným citem pro materiálovou působivost. Redukcí tvaru se umělec dostává až k elementární tvarové podstatě, která je mu nositelem tradičních hodnot dávných civilizací, ale zároveň jeho aktualizací poskytuje prostor pro kontinuální práci s novou interpretací a vlastní imaginací.

V aktuálním souboru prací pro Galerii Kuzebauch Martin Hlubuček vystupuje z této sklářské zóny a vystavuje papírové kompozice – mělké reliéfy, které vznikly řezáním do knihařské lepenky. Hlubuček v nich zůstává věrný svému minimalistickému názoru, ale zároveň nechává vyniknout tvarovou ryzost ve spojení s novou pro něj subtilností až křehkostí, která rezonuje právě v použitém materiálu.

Přijďte si s námi užít umělecký zážitek a společně oslavit tvorbu tohoto talentovaného umělce. Těšíme se na setkání s vámi!