„Mám tě rád, Saško, a skoro bych řekl, že moc a z té moci vznikla válka.“

 

Bucharin řekl, že dějiny se dělí na tři fáze: matriarchát, patriarchát a sekretariát. Co ale skutečně přijde po smrti otce?

 

Román zapomenutého klenotu ruské meziválečné literatury Andreje Platonova. Jurodivý pohled na uskutečňování Velké říjnové revoluce. Šílenější Švejk. Rok 1917 – mladý Saša Dvanov je pověřen, aby prozkoumal, jak se komunismus usazuje na ruském venkově. Pouť mladého komisaře nám otevírá katalog postav ubohého lidství, které si v noci potřebuje k někomu lehnout, aby necítilo tolik samoty. Příroda, lidi a stroje. Dějiny jako permanentní apokalypsa plná barev a tvarů. Kdy přijde blaho na zemi?

 

Ve vzdálené vesnici Čevenguru vyhlásili, že komunismus už nastal. Nikdo nepracuje a buržoazie leží mrtvá opodál. Jak se žije v Prvním dni komunismu? A jak ve Druhém? Dá se láska institucionalizovat? Šílená cesta do nitra lidských dějin a přírody jako jejich nestranného pozorovatele. Přijde Lenin?

 

Sezona 43: Věčný návrat – Krize budoucnosti  

 

host: Kateřina Dudová (spolurežisérka záznamu záznamu)

 

Projekce je součástí cyklu HaDivadlo v Kině CIT

Tři remediace klíčových inscenací HaDivadla z posledních let na filmovém plátně Kina CIT. Eyolf, Čevengur a Zeď –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ tři inscenace, které již není možné vidět na divadelním jevišti, ožijí v sérii projekcí, jejichž součástí budou i setkání s jejich tvůrci. Divadlo v kině pro ty, kteří si chtějí inscenace připomenout, znovu je prožít, nebo neměli šanci je vidět. Série vzniká díky spolupráci HaDivadla s Galerií TIC jako součást reflexe končícího působení Ivana Buraje v roli uměleckého šéfa HaDivadla (2015–⁠⁠⁠⁠⁠⁠2025).