Děti ze stanice Žežulka
Výstava představí práce výtvarnice a pedagožky Ivy Vodrážkové působící na Základní umělecké škole v Šáreckém údolí na Praze 6 a jejích bývalých studentů Jana Fauknera, Marie Hladíkové, Jana Kalába, Markéty Poislové, Ludmily Smejkalové a Pavla Sterece, pozdějších absolventů uměleckých vysokých škol AVU, UMPRUM, FAMU. Koncept připravovaného projektu vychází z psychogeografie Šáreckého údolí jako umělecké paměti, kde jmenovaní umělci v minulosti působili.
„Děti ze stanice Žežulka“ spojují pravidelná setkání z druhé poloviny 90. let, kdy společně navštěvovali výtvarný obor na základní umělecké škole, který vedla pedagožka a umělkyně Iva Vodrážková. Studenti se pravidelně potkávali u autobusové zastávky Žežulka, která se jim později stala jakýmsi výchozím bodem, místem střetávání, rozhovorů i výměn názorů. Již tehdy výrazné osobnosti studentů si v průběhu několika let vytvořili s pedagožkou silné lidské i umělecké přátelství. To přetrvalo, i když se později ze studentů vysokých uměleckých škol stali renomovaní umělci a nyní je opět probouzeno ve společných pamětech. Pro svou uměleckou inspiraci si autoři zvolili svou každodenností na první pohled bezvýznamná místa: již zmíněnou autobusovou zastávku Žežulka, meandr Šáreckého potoka vinoucí se údolím, starý železniční viadukt, školní zahradu se zvířaty, prvorepublikové vily se zahradami nebo domky lemující cestu údolím.
Zatímco Iva Vodrážková pro výstavu připravila soubor třiceti akrylových obrazů, jež spojuje technika tekuté malby a výrazná barevnost, Jan Kaláb alias Point, legenda zakládající generace českých writterů a 3D graffiti, bude prezentován akrylovými malbami a Totemem. Vizuální umělkyně Ludmila Smejkalová vystaví obrazy a kresby ze série Lovelock a Carioca Joy, Marie Hladíková představí site specific instalace, Markéta Poislová připraví objekt Růženky, fotograf Jan Faukner ze své tvorby vybere lidské portréty a snové krajiny, Pavel Sterec ukáže koncept s přítomností videoartu.