Máme tu v pořadí již třetí offline výstavu, která se nezadržitelně blíží! Galerie INDUSTRA ART Vás srdečně zve na výstavu – Villa Väinölä, Elokuu 2018, Projekt o zkušenosti s obýváním historického místa a jeho paměti.

  

Tato výstava je výsledkem umělecké rezidence, kterou Aurora Alcaide Ramírez uskutečnila v srpnu 2018 ve vile Väinölä (Alarjärvi, Finsko), díle slavného architekta Alvara Aalta. Měla tu čest být první umělkyní, která ji obývala, což se shodovalo s jejím znovuotevřením pro veřejnost po téměř dvacetiletém uzavření. Význam této skutečnosti ji motivoval k realizaci uměleckého projektu o tomto domě, o vrstvách paměti, které obývaly jeho zdi, o její zkušenosti v něm a o stopě Alvara Aalta.

  

Aurora Alcaide Ramírez je doktorkou výtvarných umění na UGR (2003) a od roku 2005 profesorkou na Fakultě výtvarných umění Univerzity v Murcii. Je ředitelkou výzkumné skupiny Art and Identity Politics, výkonnou manažerkou stejnojmenného časopisu a editorkou sborníku Migratory Aesthetics in Contemporary Art (Murcia: Editum). V současné době se podílí na projektech R+D+i The Neighbourhood as a Scenario for Critical Pedagogies and Collaborative (PGC2018-094351-B-C42) a Nomadic Territory: Migrations, Transitions and Dislocations in Contemporary Photography (Migrace, přechody a dislokace v současné fotografii), který podpořila Univerzita Feevale (Brazílie).

  

kurátorka: Isabel Tejada Martín

  

Za finanční podpory statutárního města Brna a Ministerstva Kultury. Děkujeme Universidad de Murcia, Arte y políticas de identidad, Campus Mare Nostrum de Excelencia Internacional. Činnost galerie INDUSTRA ART podpořil Nadační fond Avast, partneři CPI Property Group, PROFIL NÁBYTEK, a.s