Můj jazyk, můj pohyb vzniká až v dialogu s tebou / s nimi / s tím: já je vztah. Inscenace na pomezí pohybového umění, současné hudby, literatury a typografie. "a me" překládá do hudebního a pohybového prostoru otázky individuality, jejích proměn, nestability, uplývání, těkavosti, přizpůsobivosti, jedinečnosti. Samostatné představení je završením původně literárního konceptu "a me" (2012/2013) a bude jeho uvedením současně v digitální, knižní a inscenační podobě. 

Režie, scénická realizace: Aleš Čermák
Pohybová performance: Radim Vizváry
Hudba, dirigent, programming: Matouš Hejl
Zpěv: Magdaléna Malá, Katarína Mikšíková, Zdeňka Erlebachová
Libreto/text, kniha: Ondřej Buddeus
Vizuál, programming: Kryštof Pešek
Typodesign, knižní koncept: MÜTANTA

délka představení: 40 min. 

—————–
Multimediální inscenace a me se opírá o vizuální a konceptuální texty Ondřeje Buddeuse z knihy a me (nějaké já, 2012/2014), která byla výslednicí participačního literárního projektu uskutečněného v rámci festivalu Steirischer Herbst v roce 2012. „Můžeš mi říct, kdo jsi?“ byla otázka, s níž se autor obracel na náhodně vybrané účastníky festivalu, hledal společný jazyk jejich odpovědí a rozvíjel ho, manipuloval a rozšiřoval. 4. září bude kniha a její internetový protějšek uveden zároveň s premiérou stejnojmenné pohybové inscenace a me v prostoru tranzitdisplay. Scénické realizace představení se ujal Aleš Čermák, pohybovou interpretaci převzal performer a mim Radim Vizváry. Hudbu k představení složil Matouš Hejl a Kryštof Pešek se ujal programové realizace vizuální složky. Typodesign a typografický vizuál představení připravilo studio MÜTANTA. 

Celý literární koncept se vyvíjel několik let: původní galerijní projekt zkoumal literárními prostředky hlas a individualitu jednotlivce v podmínkách polyglosie řečové komunikace a jeho prvním výstupem byla prostorová instalace textů v galerii v rámci výstavy Adaptation (Graz, 2012, kurátoři: Vít Havránek, Zbyněk Baladrán). Po ní následovala autorská adaptace grafickými umělci sdruženými ve studiu MÜTANTA (Jaromír Skácel, Richard Rozhoň a Jakub Samek), kteří tematiku individuality vložili mezi fyzické médium (knihu) a médium virtuálního světa (internet). Básnický text, který stojí v základu inscenace, rozvíjí dynamiku a fragmentárnost jazyka: nabízí se ale i jako model pro jazyk hudební či pohybový. Připravovaná inscenace a me autorsky znovu uchopuje zkoumání individuality, které započalo zdánlivě jednoduchou otázkou „Kdo jsi?“, a převádí ho zpět do smyslového světa – mezi hlas, zvuk a tělo. Zároveň představuje završení celého procesu a me a otázky, s nimiž původní literární koncept vznikal, přebírá z média textu do prostoru hudebního a fyzického díla a uvádí je do nových souřadnic. 

Poděkování/podpořili: tranzitdisplay Prague, Steirischer Herbst, Věra Krejčová, Vít Havránek, Zbyněk Baladrán, Hana Buddeus, Tereza Novická, Tereza Stejskalová