Celodenní event zahrnující workshopy, koncerty, přednášku/poslechovku nebo instalaci se společným hlavním tématem živého rozhlasového umění.

MIKOMIKONA (DE)
Andreas Eberlein a Brigit Schneider vystupující pod jménem Mikomikona zkoumají vztah mezi abstraktními vizuálními strukturami a syntézou generovaným zvukem. Výsledné audiovizuální kompozice vznikají pomocí převodů signálů na obraz a zvuk, hledáním základních zápisových jednotek, které jsou schopné přenášet informace o obou typech signálů. Čistota analogového přístupu se v jejich chápání snoubí s hledáním univerzálního jazyka, ať už na autorské úrovni v podobě principů digitálního přepisu, nebo estetického vjemu diváka. Spíše než intelektuální hříčku čekejte intezivní, takřka fyzický zážitek, kde budete svědky výjimečné harmonie zvuku a obrazu.

RADIODA (PL)
Polské improvizační duo má počátky v roce 2005, kdy tehdy čtrnáctiletý Mikołaj, mladší a méně známý z dvojice Tkaczů, nahrál Radiofonik. Jen několikaminutová nahrávka trpí podivným schizofrenním pnutím – není totiž jasné, zda se jedná jen o striktně dokumentární “chytání” středních vln nebo komponovanou koláž, která v ten moment získává dost eskapistické vyznění. Intenzivní živé vystoupení Piotra a Mikolłaje Tkacze patrně dokáže, že se toho příliš nezměnilo a především ukáže, že žánr radioartu nemusí být konotován jen s klidnými a kontemplativními zvuky.

KRYŠTOF PEŠEK (CZ)
Absolvent Centra audiovizuálních studií pražské FAMU a člen proměnlivého live-coding sdružení Kolektiv, se ve své praktické i teoretické práci věnuje otevřeným digitálním platformám a algoritmickému umění. V kulturním prostoru PRAHA povede praktický workshop na téma Do-it-yourself audiostreamingu.

JAN SŮSA (CZ)
Mladý hudební publicista a student filosofie, Jan Sůsa, se ve volném čase zabývá mj. bastlením, hrou na hudební přehrávače nebo radioamatérstvím. Právě tuto u nás v minulosti velmi oblíbenou (a pro poslech zahraničních stanic nezbytnou) aktivitu společně znovuobjevíme v rámci několikadílné série workshopů na téma Jak si postavit vlastní přijímač.

MILOŠ VOJTĚCHOVSKÝ (CZ)
Miloš Vojtěchovský, český umělec, teoretik, publicista a lektor. Z jeho aktivit uveďmě alespoň iniciaci pražského prostoru pro experimentální umění Školská 28, katedry Centra audiovizuálních umění pražské FAMU nebo nezávislých rádií Jelení a Lemurie. V současné době se věnuje projektu Na pokraji samoty, který prostřednictvím umlěkeckých průzkumů sleduje problematiku provázanosti postindustriální společnosti a přírody.

+ další soon

Předprodej 100 Kč v síti smsticket
https://www.smsticket.cz/vstupenky/6373-imhhh-mikomikona-radioda

ITCH MY HA HA HA Showcase festival je společným projektem klubů Kabinet MÚZ a PRAHA/Fórum pro architekturu a média, které v Brně dlouhodobě rozvíjí a podporují nemainstreamovou hudební scénu – se zájmem o její interprety i fanoušky.

Hlavní partnerskou organizací projektu je Jon-Eirik Boska Musikk. Tu reprezentuje hudební skupina Boska a její frontman Jon-Eirik Boska, který patří k výrazným postavám současné norské elektronické hudby.

Partneři projektu: Standard island, 4AM/Fórum pro architekturu a média, Bumbum Satori, Hvězdárna Brno, The Rodina a další.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Projekt „Showcase festival – Itch My Ha Ha Ha“ je realizován v rámci programu CZ06 „Kulturní dědictví a současné umění“ financovaného zeměmi Evropského hospodářského prostoru (EHP) – Islandem, Lichtenštejnskem a Norskem.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

 

https://www.facebook.com/events/428704587323075/

http://prahavbrne.cz/?p=1945